Přihlášení uživatele
Úterý 16.07.2024. Svátek má Carmen , Cedrik a Luboš
Zábava Encyklopedie Hry

Lenka

Lenka - Přehled svátků

Svátky Česko 21.2.
Svátky Slovensko 4.6.

Lenka je jméno pro holku.

Význam jména Lenka

Jméno Lenka je české jméno odvozené z jména Helena. Má staroslovanský původ a v překladu znamená "světlo" nebo "světlá". Je to oblíbené ženské jméno v České republice a dalších slovanských zemích. Jelikož jméno Lenka má hluboké kořeny ve slovanské tradici, je rozšířené i mimo Česko a je známé v různých jazycích a kulturách.

Kde vzniklo jméno Lenka

Jméno Lenka má svůj původ v české a slovanské tradici. Vzniklo jako domácká a zdrobnělina jména Helena, které má staroslovanský původ a znamená "světlo" nebo "světlá". Jméno Lenka je typické pro české a slovanské země, ale díky migraci a kulturním vlivům se může vyskytovat i v dalších zemích se slovanskou jazykovou základnou.

Kde se používá jméno Lenka

Jméno Lenka se používá především v českých a slovanských zemích, jako je Česká republika, Slovensko, Polsko a další země střední a východní Evropy. Je populární mezi rodilými mluvčími českého jazyka a ve slovanských komunitách, kde si udržuje svoji tradici a kulturní význam.

Odvozeniny jména Lenka

  • Lenička - Zdrobnělina jména Lenka v českém jazyce.
  • Helena - Jméno, ze kterého se Lenka odvozuje, ačkoliv to nejsou přímé odvozeniny, v některých jazycích jako je slovenština

Kolik je lidí se jménem Lenka

Přesný počet lidí se jménem Lenka není snadno dostupný, ale jméno Lenka je typické pro české a slovenské ženy. V České republice je to poměrně běžné jméno, stejně jako v dalších slovanských zemích. Jméno Lenka může být rovněž rozšířené v komunitách slovanského původu žijících v zahraničí.

Významní nositelé jména Lenka

V kontextu české kultury a jazyka je jméno Lenka běžné, avšak významní nositelé tohoto jména nejsou ve světě známí. Jde spíše o běžné ženské jméno, které není spojeno s významnými historickými nebo veřejnými osobnostmi.

Kdy slaví svátek Lenka

Svátky Česko Lenka slaví svátek podle kalendáře Svátky Česko v měsíci Únor, konkrétně dne 21.2.. V tomto roce 2024 tedy slaví dne 21.02.2024, což je Středa. V roce 2025 to pak vychází na den Pátek.
Svátky Slovensko Lenka slaví svátek podle kalendáře Svátky Slovensko v měsíci Červen, konkrétně dne 4.6.. V tomto roce 2024 tedy slaví dne 04.06.2024, což je Úterý. V roce 2025 to pak vychází na den Středa.