Přihlášení uživatele
Úterý 16.07.2024. Svátek má Carmen , Cedrik a Luboš
Zábava Encyklopedie Hry

Beagle

Název: Beagle
Oficiální název: Beagle
FCI Číslo: 161

Je statný a kompaktně stavěný pes čtvercového formátu s rovným hřbetem a mírně klenutým hrudníkem. Hlavu má širokou a s mírně klenutou lebkou. Uši má ploché, dosti dlouhé a nesené mírně dopředu. Nohy má svalnaté a rovné. A ocas je středně dlouhý a nesený vztyčený.

Povaha plemene Bígl

Je to živý, vlídný, přátelský, milý a společenský pes, který ale někdy bývá tvrdohlavý. Potřebuje hodně pohybu a dobrý výcvik, protože jinak bývá problém s jeho přivoláváním v lese když narazí na stopu.

Výška plemene Bígl

Psi i feny váží v rozmezí 8 až 14 kg.

Srst plemene Bígl

Krátká, hustá a voděodolná.

Barva srsti

Standardem jsou uznány všechny barvy srsti kromě játrové. Ale konec ocasu musí být vždycky bílý.

Historie plemene Bígl

Původ tohoto plemene sahá až k francouzským Normanům, kteří bígly používali jako smečkové psy při lovu zajíců. Bígl se stal postupně velmi oblíbeným loveckým psem a chovala ho dokonce i anglická královská rodina.

Výhody - proč si pořídit plemeno Beagle

Beagle je výbornou volbou díky svému přátelskému a láskyplnému charakteru a to z něj činí skvělého společníka pro rodiny s dětmi. Toto plemeno je inteligentní, učenlivé a energické a hodí se pro aktivní životní styl a různé venkovní aktivity. Beaglové mají silný lovecký instink a může být výhodou pro majitele, kteří mají zájem o stopování a jiné podobné aktivity. Navíc, díky své velikosti, jsou snadno zvládnutelní a vhodní pro život v bytě i v domě se zahradou. V neposlední řadě jsou Beaglové relativně zdraví psi s průměrnou délkou života okolo 12-15 let.

Nevýhody - proč si nepořizovat plemeno Beagle

Beagle může být náročný na výchovu kvůli své nezávislé a tvrdohlavé povaze a vyžaduje trpělivého a důsledného majitele. Jejich silný lovecký instinkt a výjimečný čich mohou vést k tendenci utíkat a následovat zajímavé pachy a to zase vyžaduje bezpečné oplocení a dozor při venčení. Beagle má také sklony k hlasitému štěkání a vytí. Jejich vysoká energetická hladina a potřeba fyzické i mentální stimulace mohou být náročné pro majitele, kteří nemají dostatek času na pravidelné procházky a aktivity. Navíc mohou trpět zdravotními problémy (dysplazie kyčelního kloubu, epilepsie a problémy se zády).

Beagle