Bladhaund (Bloodhound)

Bladhaund (Bloodhound) Název: Bladhaund (Bloodhound)

Oficiální název: Bladhaund (Bloodhound)
Zkratka: BL

FCI číslo: 84 (Belgie)
FCI skupina: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
FCI sekce: 2 - Barvář

Historie
Toto plemeno je nejstarší ze ve všech honičů a nejspíše je to nejpůvodnější plemeno vůbec. Objevilo se již v 8. století v Belgii, kde smečku těchto psů choval svatý Hubert. Postupem času se stali velmi oblíbenými psi francouzských králů.

Bladhaund (Bloodhound)

Popis
Je to velký, svalnatý a těžký pes s hlubokým hrudníkem a pevným hřbetem. Hlavu má velkou, dlouhou, pozvolna se zužující a na čele a tvářích se zřetelnými vráskami. Oči má oválné, tmavé a středně velké. Uši má velmi dlouhé, nízko nasazené a tenké. Nohy má silné a pevné s zakulacenými tlapkami. Ocas je dlouhý, tenký a nízko nasazený.

Výška
Psi mají v kohoutku 64 až 72 cm. Feny mají v kohoutku 58 až 66 cm.

Váha
Psi váží 46 až 54 kg. Feny váží 40 až 48 kg.

Srst
Krátká, hustá, lesklá, tvrdá a přiléhající.

Barva srsti
Černé s tříslovou barvou (black and tan), hnědé s tříslovou barvou a bledě červené. Připouští se i bílé známky na hrudi, prstech a ocase.

Povaha
Je to milý, společenský, mírný, rozvážný a ke všemu živému přátelský pes. Je to velmi dobrý a nadšený stopař, který ale při chycení stopy přestává vnímat okolí a neslyší ani hlas svého pána. Když najde pronásledovanou kořist, tak ani nepomyslí na to, aby jí ublížil, ale nejspíše se s ní pokusí spřátelit.

Využití
Lovecký pes (barvář) a společník.

Bladhaund (Bloodhound)