Přihlášení uživatele
Úterý 16.07.2024. Svátek má Carmen , Cedrik a Luboš
Zábava Encyklopedie Hry

Bloodhound

Název: Bloodhound
Oficiální název: Chien de Saint Hubert
FCI Číslo: 84

Je to velký, svalnatý a těžký pes s hlubokým hrudníkem a pevným hřbetem. Hlavu má velkou, dlouhou, pozvolna se zužující a na čele a tvářích se zřetelnými vráskami. Oči má oválné, tmavé a středně velké. Uši má velmi dlouhé, nízko nasazené a tenké. Nohy má silné a pevné s zakulacenými tlapkami. Ocas je dlouhý, tenký a nízko nasazený.

Povaha plemene Bloodhound

Je to milý, společenský, mírný, rozvážný a ke všemu živému přátelský pes. Je to velmi dobrý a nadšený stopař, který ale při chycení stopy přestává vnímat okolí a neslyší ani hlas svého pána. Když najde pronásledovanou kořist, tak ani nepomyslí na to, aby jí ublížil, ale nejspíše se s ní pokusí spřátelit.

Výška plemene Bloodhound

Psi váží 46 až 54 kg. Feny váží 40 až 48 kg.

Srst plemene Bloodhound

Krátká, hustá, lesklá, tvrdá a přiléhající.

Barva srsti

Černé s tříslovou barvou (black and tan), hnědé s tříslovou barvou a bledě červené. Připouští se i bílé známky na hrudi, prstech a ocase.

Historie plemene Bloodhound

Toto plemeno je nejstarší ze ve všech honičů a nejspíše je to nejpůvodnější plemeno vůbec. Objevilo se již v 8. století v Belgii, kde smečku těchto psů choval svatý Hubert. Postupem času se stali velmi oblíbenými psi francouzských králů.

Výhody - proč si pořídit plemeno Bloodhound

Bloodhound je známý svým mimořádným čichem a schopností sledovat stopy a to z něj dělá vynikajícího stopovacího psa, ideálního pro pátrací a záchranné mise. Toto plemeno je také velmi přátelské, trpělivé a mírné, což z něj činí skvělého společníka pro rodiny s dětmi. Bloodhound je inteligentní a má silný smysl pro povinnost a to usnadňuje jeho výcvik v různých úlohách, včetně policejní a vyhledávací práce. Jeho laskavá a loajální povaha zajišťuje, že dobře vychází s ostatními psy a domácími mazlíčky a je vhodný pro domácnosti s více zvířaty.

Nevýhody - proč si nepořizovat plemeno Bloodhound

Bloodhound vyžaduje hodně pohybu a mentální stimulace a to může být náročné pro majitele s omezeným časem. Toto plemeno má silný lovecký instinkt a tendenci sledovat pachy, což může vést k útěkům a problémům při procházkách, pokud není na vodítku. Bloodhound také hodně slintá a líná a může být náročný na údržbu a čistotu domova. Jeho tvrdohlavost a nezávislost mohou ztížit výcvik, zvláště pro nezkušené majitele. Navíc může trpět separační úzkostí, pokud je ponechán sám na dlouhé období a jeho hlasité štěkání může být problém v citlivějších sousedských podmínkách.

Bloodhound