Přihlášení uživatele
Pondělí 22.07.2024. Svátek má Magda , Magdalena , Marlena a Rozvita
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Plemena psů » Jezevčíci » Jezevčík králičí drsnosrstý

Jezevčík králičí drsnosrstý

Název: Jezevčík králičí drsnosrstý
Oficiální název: Dachshunde
FCI Číslo: 148

Jezevčíci jsou silní, svalnatí psi s dlouhým tělem. Hlavu mají dlouhou a zužující se. Jeho uši jsou dlouhé, ale ne zase přehnaně, široké a vysoko nasazené. Nohy má krátké, rovné a svalnaté. Ocas navazuje na linii hřbetu a je mírně zahnutý.

Povaha plemene Jezevčík králičí drsnosrstý

Jezevčík je temperamentní, čilý, kurážný a inteligentní pes, který je při lovu je velmi houževnatý a vytrvalý. Svému pánovi je velmi oddaní a věrný.

Výška plemene Jezevčík králičí drsnosrstý

Do 3,5 kg.

Srst plemene Jezevčík králičí drsnosrstý

Krátká, rovná, drsná s hustou podsadou.

Barva srsti

Skvrnité (tygrované, žíhané) - základní barvou je vždy tmavá barva (černá, červená nebo šedá). Jednobarevné - červené, červenožluté, žluté. Dvoubarevné - temně černé nebo hnědé.

Historie plemene Jezevčík králičí drsnosrstý

Psi podobní jezevčíkům se objevili už ve starém Egyptě, Řecku i Číně. Ale někteří odborníci pokládají jezevčíky za čistě německé plemeno. Byli využívaní jako lovečtí psi jak pro práci nad zemí, tak pod zemí jako norníci.

Výhody - proč si pořídit plemeno Jezevčík králičí drsnosrstý

Jsou známí svou odvahou, inteligencí a živým temperamentem, což z nich činí skvělé rodinné psy. Mají vynikající lovecké instinkty a jsou plní energie, což je dělá vhodnými pro různé druhy aktivit a sportů. Jezevčíci králičí drsnosrstí jsou také velmi přátelští a oddaní své rodině, což z nich dělá skvělé společníky pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Jejich drsná srst je snadno udržovatelná a odolná vůči povětrnostním podmínkám, což usnadňuje jejich péči. Díky své inteligenci jsou jezevčíci králičí drsnosrstí snadno trénovatelní a dobře reagují na pozitivní posilování a to usnadňuje jejich výchovu a cvičení.

Nevýhody - proč si nepořizovat plemeno Jezevčík králičí drsnosrstý

Mají sklon k tvrdohlavosti a nezávislosti, což může být výzvou při jejich výcviku a výchově, zejména pro méně zkušené majitele psů. Jezevčíci králičí drsnosrstí jsou také náchylní k určitým zdravotním problémům, jako jsou problémy s páteří, které jsou časté kvůli jejich dlouhému tělu a nízkému postavení. Jejich lovecký instinkt a tendence k pronásledování menších zvířat mohou být problém v domácnostech s jinými domácími mazlíčky, zejména pokud nejsou řádně socializováni od mládí. Jezevčíci králičí drsnosrstí také mohou mít hlasitý a pronikavý štěkot, což může být obtěžující pro některé majitele - zejména v klidnějších nebo bytových prostředích.

Jezevčík králičí drsnosrstý