Přihlášení uživatele
Úterý 16.07.2024. Svátek má Carmen , Cedrik a Luboš
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Plemena psů » Slídiči a vodní » Labradorský retriever

Labradorský retriever

Název: Labradorský retriever
Oficiální název: Labrador Retriever
FCI Číslo: 122

Je to silný dobře stavěný pes s hlubokým a širokým hrudníkem a rovným hřbetem. Hlavu má širokou a se zřetelným čelním sklonem. Uši má nasazené vzadu, visící a přitisknuté k hlavě. Nohy má rovné a silné. Ocas je středně dlouhý a hustě osrstěný.

Povaha plemene Labradorský retrívr

Je to milý, čilý, věrný, vyrovnaný, inteligentní, poslušný a přátelský pes. K dětem je velmi laskavý a k vetřelcům ostražitý.

Výška plemene Labradorský retrívr

Standard FCI hmotnost neuvádí, ale psi i feny váží v rozmezí 25 až 34 kg.

Srst plemene Labradorský retrívr

Krátká, rovná, hustá a hrubá.

Barva srsti

Jednobarevné černé, čokoládové, játrové a žluté (v rozsahu od světle krémové k liščí).

Historie plemene Labradorský retrívr

Labrador byl vyšlechtěn na pobřeží Newfoundlandu rybáři k přinášení jejich sítí z vody. Pak se rozšířil i do Anglie kde byl využíván jako lovecký pes.

Výhody - proč si pořídit plemeno Labradorský retriever

Labradorští retrívři jsou známí svou přátelskou a vyrovnanou povahou a to z nich dělá vynikající rodinné psy. Jsou velmi inteligentní a učenliví, díky čemuž se usnadňuje jejich výcvik a činí je vhodnými pro různé role, jako jsou asistenční, terapeutické a záchranářské psy. Labradoři jsou také velmi aktivní a milují pohyb a to je ideální pro aktivní majitele, kteří rádi tráví čas venku. Jejich přirozená hravost a trpělivost je činí skvělými společníky pro děti i dospělé. Navíc jsou obecně zdraví a mají delší průměrnou délku života a poskytuje majitelům dlouhé roky společných zážitků.

Nevýhody - proč si nepořizovat plemeno Labradorský retriever

Labradorští retrívři mohou být nároční na výchovu kvůli své vysoké energii a potřebě pravidelného pohybu a to může být problém pro méně aktivní majitele. Jejich sklon k přejídání a obezitě vyžaduje pečlivou kontrolu stravy a dostatek cvičení, aby zůstali zdraví. Labradoři mají také tendenci k některým dědičným zdravotním problémům - dysplazie kyčelního a loketního kloubu, oční choroby a alergie. Jejich přátelská povaha, i když je většinou výhodou, může znamenat, že nejsou ideálními hlídači, protože mají tendenci vítat cizince místo toho, aby je odrazovali.

Labradorský retriever