Pudl trpasličí

Pudl trpasličí Název: Pudl trpasličí

Oficiální název: Pudl
Zkratka: P

FCI číslo: 172 (Velká Británie)
FCI skupina: IX. - Společenská plemena
FCI sekce: 2 - Pudlové

Historie
Pudlové se v Evropě objevili asi před 400 lety, kdy byly využívány jejich všestranné schopnosti jak při lovu, tak při bitvách či cirkusech. Ale jejich přesný původ a předci neznáme.

Pudl trpasličí

Popis
Je to pes téměř čtvercového formátu s elegantním a hrdým zjevem, hlubokým hrudníkem a krátkým hřbetem. Hlavu má dobře řezanou, suchou, vysoko nesenou a s mandlovýma očima, které jsou posazené daleko od sebe. Převislé uši má dlouhé, široké a nízko nasazené. Nohy má rovné a svalnaté. Ocas má vysoko nasazený a při pohybu nesený v tupém úhlu s linií hřbetu. Tam kde je to povoleno je ocas zkracován.

Výška
Trpasličí pudl - Psi i feny měří v kohoutku 28 až 35 cm.

Váha
Standard FCI hmotnost neuvádí.

Srst
Bohatá, pevná, pružná, hustá a zkadeřená. Pudlové mají srst buď kadeřavou nebo provázkovou. Kadeřavá je jednotné délky a zformovaná do kudrlin. Provázková je zformovanou do stejně dlouhých tenkých provázků, minimálně 20 cm dlouhých. Střih: Klasický (na lva), moderní a anglický. Plus štěňata se stříhají zvláštním střihem.

Barva srsti
Černé, šedé, hnědé, meruňkové (apricot) a bílé.

Povaha
Je to živý, inteligentní, přívětivý, přátelský a věrný pes, který se rád učí nové věci a má velmi rád společnost lidí. Ale bývá nervózní a mívá sklony k častému štěkání.

Využití
Společník a rodinný pes.

Pudl trpasličí