Přihlášení uživatele
Úterý 16.07.2024. Svátek má Carmen , Cedrik a Luboš
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Plemena psů » Společenská plemena » Pudl velký (královský)

Pudl velký (královský)

Název: Pudl velký (královský)
Oficiální název: Caniche
FCI Číslo: 172

Je to pes téměř čtvercového formátu s elegantním a hrdým zjevem, hlubokým hrudníkem a krátkým hřbetem. Hlavu má dobře řezanou, suchou, vysoko nesenou a s mandlovýma očima, které jsou posazené daleko od sebe. Převislé uši má dlouhé, široké a nízko nasazené. Nohy má rovné a svalnaté. Ocas má vysoko nasazený a při pohybu nesený v tupém úhlu s linií hřbetu. Tam kde je to povoleno je ocas zkracován.

Povaha plemene Pudl velký (královský)

Je to živý, inteligentní, přívětivý, přátelský a věrný pes, který se rád učí nové věci a má velmi rád společnost lidí.

Výška plemene Pudl velký (královský)

Standard FCI hmotnost neuvádí.

Srst plemene Pudl velký (královský)

Bohatá, pevná, pružná, hustá a zkadeřená. Pudlové mají srst buď kadeřavou nebo provázkovou. Kadeřavá je jednotné délky a zformovaná do kudrlin. Provázková je zformovanou do stejně dlouhých tenkých provázků, minimálně 20 cm dlouhých. Střihy: Klasický (na lva), moderní a anglický. Plus štěňata se stříhají zvláštním střihem.

Barva srsti

Černé, šedé, hnědé, meruňkové (apricot) a bílé.

Historie plemene Pudl velký (královský)

Pudlové se v Evropě objevili asi před 400 lety, kdy byly využívány jejich všestranné schopnosti jak při lovu, tak při bitvách či cirkusech. Ale jejich přesný původ a předci neznáme.

Výhody - proč si pořídit plemeno Pudl velký (královský)

Velký (královský) pudl je velmi inteligentní a snadno se cvičí a to z něj činí vynikajícího společníka pro rodiny i jednotlivce. Díky své hypoalergenní srsti je vhodný pro lidi s alergiemi a jeho úprava srsti nabízí různé možnosti stylizace. Pudlové jsou známí svou loajalitou a milují být ve společnosti lidí a to z nich dělá skvělé rodinné psy. Jejich vysoká energetická hladina a hravost je činí ideálními pro aktivní majitele, kteří se věnují dlouhým procházkám, běhu nebo psím sportům. Jsou také všestranní a mohou se uplatnit v různých psích disciplínách, včetně agility, obedience a dokonce i jako pracovní psi.

Nevýhody - proč si nepořizovat plemeno Pudl velký (královský)

Velký (královský) pudl vyžaduje značnou péči o srst a to zahrnuje pravidelné stříhání a česání, aby se zabránilo zacuchání. Mají vysokou energetickou hladinu, takže potřebují hodně fyzické a mentální stimulace, což může být náročné pro majitele s méně aktivním životním stylem. Pudlové mohou být náchylní k určitým zdravotním problémům - např. dysplazie kyčelních kloubů a různé dědičné choroby. Jejich vysoká inteligence také znamená, že se mohou rychle nudit, pokud nejsou dostatečně zaměstnaní a může to vést k destruktivnímu chování.

Pudl velký (královský)