Přihlášení uživatele
Středa 24.07.2024. Svátek má Gleb , Křišťan , Kristina , Kristýna a Tina
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Plemena psů » Knírači, molossoidní » Ruský černý terier

Ruský černý terier

Název: Ruský černý terier
Oficiální název: Russkiy Tchiorny Terrier
FCI Číslo: 327

Povaha plemene Černý teriér

Je to aktivní, silný, vyrovnaný a rychlý pes, který má velmi dobré obranné reakce.

Výška plemene Černý teriér

Standard FCI váhu neuvádí.

Srst plemene Černý teriér

Hrubá, drsná, hustá, přiléhavá, lomeně působící a dlouhá 4 až 10 cm. Převislá srst tvoří na horních pyscích hrubý, kartáči podobný vous, na dolní čelisti bradku a na krku a kohoutku hřívu.

Barva srsti

Černé, ale může být i černé s tříslovým.

Výhody - proč si pořídit plemeno Ruský černý terier

Ruský černý teriér je plemeno, které přináší mnoho výhod pro potenciální majitele. Tento pes je známý svou vynikající ochranitelskou povahou a to z něj činí skvělého hlídače a ochránce rodiny. Ruský černý teriér je velmi inteligentní a dobře se učí, což usnadňuje jeho výcvik a schopnost přizpůsobit se různým úkolům a situacím. Je také velmi loajální a oddaný své rodině, což znamená, že vytváří silné vazby s lidmi a je výborným společníkem. Toto plemeno je navíc odolné a dobře snáší různé klimatické podmínky a to je výhodou pro majitele v různých geografických oblastech. Ruský černý teriér má také relativně nízkou úroveň línání a jeho srst je hypoalergenní a to může být přínosem pro lidi s alergiemi. Navíc je toto plemeno známé svou dlouhověkostí a dobrým zdravím.

Nevýhody - proč si nepořizovat plemeno Ruský černý terier

Toto plemeno vyžaduje značné množství fyzické aktivity a mentální stimulace a to může být náročné pro majitele s méně aktivním životním stylem nebo málo času. Jeho hustá srst potřebuje pravidelnou a pečlivou péči, včetně častého kartáčování a stříhání a může to být časově náročné a nákladné. Ruský černý teriér může být také tvrdohlavý a nezávislý, což vyžaduje zkušeného majitele, který dokáže poskytnout důsledný a pevný výcvik. Kvůli své ochranářské povaze může být nedůvěřivý k cizím lidem a jiným zvířatům, pokud není správně socializován a může to vést k problémům s chováním. Navíc jeho velká velikost a síla mohou být obtížné pro některé lidi zvládnout, zvláště pokud není dobře vycvičený.

Ruský černý terier