Přihlášení uživatele
Středa 24.07.2024. Svátek má Gleb , Křišťan , Kristina , Kristýna a Tina
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Plemena psů » Teriéři » Yorkšírský terier

Yorkšírský terier

Název: Yorkšírský terier
Oficiální název: Yorkshire Terrier
FCI Číslo: 86

Je to velmi malý pes s kompaktním tělem a rovným hřbetem. Hlavu má malou, plochou a s nepříliš dlouhým nosem. Uši má ve tvaru V, vztyčené a vysoko nasazené. Nohy má rovné. Ocas je nesený těsně nad úrovní hřbetu a tam kde je to dovoleno, je krácen na polovinu jeho délky.

Povaha plemene Jorkšírský teriér

Je to kurážný, zvědavý, čilý, sebevědomý, veselý a společenský pes, který se nebojí ani větších psů. Ale někteří jorkšírští teriéři jsou hodně uštěkaní.

Výška plemene Jorkšírský teriér

Psi i feny váží do 3,1 kg.

Srst plemene Jorkšírský teriér

Dlouhá, rovná, jemná a hedvábná.

Barva srsti

Na těle a ocase je ocelově modré a na hlavě a hrudi je jasně tříslové.

Historie plemene Jorkšírský teriér

Byl vyšlechtěn až ke konci 19. století dělníky na severu Anglie a to zkřížením několika druhů teriérů. Dříve byl využíván pro lov krys, ale dneska už je jen domácím společníkem.

Výhody - proč si pořídit plemeno Yorkšírský terier

Yorkšírský teriér je oblíbený pro svou malou velikost a živou temperamentní povahu a to z něj činí skvělého společníka pro lidi žijící v bytě nebo s omezeným prostorem. Jsou to inteligentní a oddaní psi, kteří mají rádi pozornost a jsou velmi věrní své rodině. Díky své malé velikosti jsou Yorkšírští teriéři často vhodní pro rodiny s dětmi, kde si získávají přízeň svou hravostí a veselou povahou. Mají krásnou a hedvábnou srst, která nevyžaduje příliš náročnou údržbu a jsou považováni za hypoalergenní plemeno, což je plus pro alergiky. Yorkšírští teriéři jsou také výborní jako společníci na cestách, protože jsou snadno přenosní a často si oblíbí cestování s majiteli.

Nevýhody - proč si nepořizovat plemeno Yorkšírský terier

Yorkšírští teriéři mohou být náchylní k určitým zdravotním problémům, včetně problémů se zuby a dásněmi, jakož i problémů s očima a srdcem a to může znamenat potřebu častější veterinární péče. Jejich malá velikost a jemná konstituce znamenají, že mohou být křehčí a méně vhodní pro domácnosti s velkými nebo hrubými psy nebo pro rodiny s malými dětmi, kteří by mohli být hrubší. Yorkšírští teriéři mají také tendenci být hluční a mohou být náchylní k štěkání, což může být obtěžující pro majitele žijící ve sdílených prostorách nebo citlivější na hluk.

Yorkšírský terier