Přihlášení uživatele
Pondělí 17.06.2024 . Svátek má Adolf, Adina, Ada, Adolfa, Adolfina, Alida, a Adin.
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Kalendář

Svátek Gilbert

Kdy slaví svátek Gilbert

Gilbert slaví svátek v únoru , konkrétně pak dne 4.2.. V tomto roce tedy slaví dne 04.02.2024, což je Neděle. Gilbert je mužské jméno.

O jménu Gilbert

Jméno Gilbert má původ v germánských jazycích a význam "jasný osvícený" nebo "slavný zástupce." Historicky se objevovalo v různých kulturách a zůstává relativně běžným jménem v anglicky mluvících zemích.

Historie jména Gilbert

Jméno Gilbert má svůj původ v germánských jazycích a vychází z německých slov "gisil," což znamená "přísaha" nebo "zástupce," a "beraht," což znamená "jasný" nebo "slavný." Historicky se jméno Gilbert stalo běžným jménem v anglosaské tradici a bylo používáno v různých formách a variantách po celá staletí. Jméno si uchovalo svou popularitu až do současnosti v anglicky mluvících zemích a má bohatou historii spojenou s různými osobnostmi a postavami.

Odvozeniny jména Gilbert

Odvozeniny jména Gilbert zahrnují různé varianty a zkráceniny, včetně Gil, Bert, Gibby, Gilberto (španělsky), Gilberte (francouzsky) a další. Tyto varianty se často používají jako přezdívky nebo zkrácené formy jména Gilbert a mohou být běžné ve více jazykových a kulturních kontextech.

Významní nositelé

  1. Gilbert Keith Chesterton - Významný britský spisovatel, novinář a filosof, známý pro své eseje a díla jako "The Father Brown Mysteries" a "Orthodoxy."

  2. Gilbert du Motier, markýz de Lafayette - Francouzský generál, který hrál klíčovou roli ve válce za nezávislost Spojených států a byl významným příznivcem americké revoluce.

  3. Gilbert Gottfried - Americký komik a herec, který je známý svým charakteristickým hlasem a stand-up komedií.

  4. W.S. Gilbert - Anglický dramatik a libretista, spolupracoval s skladatelem Arthurem Sullivanem na mnoha operetách, včetně slavných děl jako "The Pirates of Penzance" a "The Mikado."

  5. Gilbert Bécaud - Francouzský zpěvák a skladatel, známý svými písněmi a příspěvkem k francouzské populární hudbě.

Kdo slaví svátek 04.02.2024?

Dne 04.02.2024 slaví svátek Gilbert, Jarmila, a Gilberta.