Přihlášení uživatele
Sobota 24.02.2024 . Svátek má Matěj, a Matyáš.
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Kalendář

Svátek Jarmila

Kdy slaví svátek Jarmila

Jarmila slaví svátek v únoru , konkrétně pak dne 4.2.. V tomto roce tedy slaví dne 04.02.2024, což je Neděle. Jarmila je ženské jméno.

O jménu Jarmila

Jarmila je slovanské ženské jméno s původem v české a slovenské tradici, které má význam "krásná" nebo "milá". Je to tradiční a oblíbené jméno, které bylo používáno po staletí a stále se vyskytuje v těchto kulturách. Jméno Jarmila je spojováno s laskavostí, příjemností a přitažlivostí a zůstává populární volbou pro novorozence.

Historie jména Jarmila

Jméno Jarmila má bohatou historii a tradici ve střední Evropě, zejména v Českých zemích a na Slovensku. Pochází z českých a slovanských kořenů a má význam "krásná" nebo "milá". Jméno bylo používáno od středověku a stalo se jedním z tradičních ženských jmen v těchto regionech. Během své historie prošlo různými variantami a modifikacemi, ale stále zůstává populárním a oblíbeným jménem pro dívky.

Odvozeniny jména Jarmila

Jarmilka, Jarminka, Jarmína

Významní nositelé

  1. Jarmila Kröschlová - Česká sochařka a malířka, známá pro své abstraktní a geometrické umělecké práce.

  2. Jarmila Novotná - Slavná česká operní pěvkyně, která se stala mezinárodně uznávanou sopranistkou a také hrála v několika hollywoodských filmech.

  3. Jarmila Gajdošová - Bývalá slovenská tenistka, která reprezentovala Slovensko na mezinárodní úrovni a dosáhla vynikajících výsledků.

  4. Jarmila Muličková - Česká herečka a zpěvačka, která se stala populární díky svým divadelním a filmovým rolím.

  5. Jarmila Loukotková - Česká spisovatelka, autorka knih pro děti a mládež.

Kdo slaví svátek 04.02.2024?

Dne 04.02.2024 slaví svátek Gilbert, Jarmila, a Gilberta.