Přihlášení uživatele
Sobota 18.05.2024 . Svátek má Nataša, a Timea.
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Kalendář

Svátek Marieta

Kdy slaví svátek Marieta

Marieta slaví svátek v lednu , konkrétně pak dne 31.1.. V tomto roce tedy slaví dne 31.01.2024, což je Středa. Marieta je ženské jméno.

O jménu Marieta

Jméno Marieta je ženské jméno, které se vyskytuje v různých kulturách a jazycích a může být odvozeninou nebo zdrobnělinou jména Marie. Má různé varianty a pravopis v závislosti na regionu, ale obecně má pozitivní a elegantní zvuk, často spojovaný s krásou a ženskostí.

Historie jména Marieta

Jméno Marieta má historii a původ v několika různých kulturách. Je to ženské křestní jméno. Jméno Marieta má svůj původ v latinském jménu "Maria," které bylo velmi běžné v antickém Římě. Maria byla považována za starořeckou a římskou variantu jména Maria, což znamená "hořká." Později se toto jméno stalo populárním v křesťanské tradici díky Panně Marii, matce Ježíše Krista. Jméno Marieta má také historii v španělštině a portugalštině, kde je považováno za zdrobnělinu jména Maria. V těchto jazycích se často používá jako něžná a přátelská varianta jména Maria. V některých slovanských jazycích, jako je bulharština, je Marieta odvozeninou jména Maria a může znamenat "malá Maria" nebo "milá Maria."

Odvozeniny jména Marieta

Marie, Mariette, Marika, Marina, Mariana,  Marianne,  Mariela, Mary

Významní nositelé jména Marieta

  1. Marieta Chrousala - Řecká modelka a herečka, která se stala známou svým účinkováním v řeckých televizních pořadech a také svou kariérou v modelingu.

  2. Marieta Ilcu - Rumunská spisovatelka a novinářka, která napsala několik úspěšných románů a knih o historii.

  3. Marieta Severo - Brazilská herečka, která je známá svými rolími v televizních telenovelách a filmech.

  4. Marieta Maglas - Rumunská akademická malířka a sochařka, která je známá svými uměleckými díly a výstavami po celém světě.

  5. Marieta Orozco - Kolumbijská spisovatelka a básnířka, která získala několik literárních ocenění za svou tvorbu.

  6. Marieta Žigalová - Slovenská herečka, která hrála v mnoha slovenských filmech a televizních seriálech.

  7. Marieta Boada - Peruánská operní zpěvačka, která je známá svým talentem a vystupováním na světových operních scénách.

Kdo slaví svátek 31.01.2024?

Dne 31.01.2024 slaví svátek Marika, a Marieta.