Přihlášení uživatele
Pátek 19.04.2024 . Svátek má Rostislav, Rastislav, Rostislava, a Timon.
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Kalendář

Svátek Marika

Kdy slaví svátek Marika

Marika slaví svátek v lednu , konkrétně pak dne 31.1.. V tomto roce tedy slaví dne 31.01.2024, což je Středa. Marika je ženské jméno.

O jménu Marika

Jméno Marika je ženské křestní jméno, které se vyskytuje v různých kulturách a jazycích. Má různé varianty a podoby v závislosti na zemi a regionu. Některé z možných variant tohoto jména mohou zahrnovat Marie, Marína, Máří, Maruška, Marinka a další.

Historie jména Marika

Jméno Marika může mít kořeny v hebrejském jméně Miriam (מִרְיָם), což bylo původně jméno starozákonní postavy, sestry Mojžíše a Árona. Miriam byla známá v Bibli jako prorokyně a zpěvačka. V řečtině bylo jméno Marie (Μαρία) používáno ve starověku a má stejné kořeny jako hebrejské jméno Miriam. Marie byla rovněž známá jako jméno Matky Ježíše Krista v křesťanské tradici. Jméno Marika je také spojováno se slovanskými kulturami, kde může být variantou jmen Marie nebo Markéta. V těchto kulturách se používalo a používá stále jako běžné křestní jméno.

Odvozeniny jména Marika

Jméno Marika je odvozeninou z ženského jména Marie. Marika je zpravidla považována za zdrobnělinu nebo variantu jména Marie. Další varianty jsou Mája, Mária, Maruška, Márinka, Maruša, Maryša, Maruška

Významní nositelé

  1. Marika Rökk - Maďarsko-německá herečka a zpěvačka, která se stala slavnou ve filmu a na jevišti během 20. a 30. let 20. století.

  2. Marika Gombitová - Slovenská zpěvačka a textařka, která je jednou z nejvýznamnějších osobností slovenské populární hudby.

  3. Marika Dominczyk - Polsko-americká herečka, která hrála v televizních seriálech, filmech a divadle.

  4. Marika Koroibete - Australský ragbista, který hrál za Melbourne Rebels a australskou národní ragbyovou reprezentaci.

  5. Marika Tachibana - Japonská plavkyně, která reprezentovala Japonsko na letních olympijských hrách a získala několik medailí na světových šampionátech.

  6. Marika Hackman - Anglická zpěvačka a skladatelka, která se proslavila svou hudbou a albemy.

  7. Marika Kilius - Německá krasobruslařka, která získala mnoho titulů a medailí v krasobruslení, včetně olympijské medaile.

Kdo slaví svátek 31.01.2024?

Dne 31.01.2024 slaví svátek Marika, a Marieta.