Přihlášení uživatele
Pátek 23.02.2024 . Svátek má Svatopluk, a Svatobor.
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Kalendář

Svátek Samanta

Kdy slaví svátek Samanta

Samanta slaví svátek v únoru , konkrétně pak dne 6.2.. V tomto roce tedy slaví dne 06.02.2024, což je Úterý. Samanta je ženské jméno.

O jménu Samanta

Jméno Samanta získalo na popularitě v USA během 20. století a stalo se jedním z oblíbených křestních jmen pro dívky. Bylo popularizováno i televizní postavou Samanthy v seriálu "Sex ve městě."

Historie jména Samanta

Jméno Samanta se vyvinulo jako moderní varianta jména Samuel v angličtině. Bylo vytvořeno spojením prvních tří slabik z jména Samuel (Sam) s příponou "-antha," což bylo populární vytváření jmen v 19. století. První zaznamenané použití jména Samanta v této formě je datováno do 18. století v Americe. Bylo používáno zejména v jižních státech.

Zdrobněliny jména Samanta

Sam, Sami, Sammi, Sammy, Samča, Samulka, Samkynka, Samík

Významní nositelé jména

  1. Samanta Tīna - Lotyšská zpěvačka, která reprezentovala Lotyšsko na Eurovision Song Contest a stala se populární v Evropě díky svému hlasu a energickým vystoupením.

  2. Samanta Schweblin - Argentina spisovatelka, která získala mezinárodní uznání za své romány a povídky. Je autorkou knihy "Fever Dream" (v originále "Distancia de Rescate"), která byla nominována na Mezinárodní Man Booker Prize.

  3. Samantha Power - Americká diplomatka a politička, která zastávala různé funkce v americké vládě, včetně velvyslankyně USA při OSN a ředitelky Agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID).

  4. Samantha Smith - Americká dívka, která se stala známou svým mírovým aktivismem během studené války a dopisováním s tehdejším sovětským vůdcem Jurijem Andropovem.

  5. Samantha Murray - Britská moderní pětibojařka, která získala stříbrnou medaili na Letních olympijských hrách v Londýně v roce 2012.

  6. Samantha Bee - Kanadsko-americká komička, herečka a moderátorka, která je známá svým satirickým pořadem "Full Frontal with Samantha Bee."

  7. Samanta Kazuhiro - Japonský fotbalista, který hrál za různé kluby a byl členem japonské fotbalové reprezentace.

Kdo slaví svátek 06.02.2024?

Dne 06.02.2024 slaví svátek Vanda, Samanta, Vok, a Vlk.