Přihlášení uživatele
Úterý 27.02.2024 . Svátek má Alexandr, Leander, Torsten, Leandr, Drahotín, a Drahutin.
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Kalendář

Svátek Vanda

Kdy slaví svátek Vanda

Vanda slaví svátek v únoru , konkrétně pak dne 6.2.. V tomto roce tedy slaví dne 06.02.2024, což je Úterý. Vanda je ženské jméno.

O jménu Vanda

Jméno Vanda je často v České republice, Polsku a Maďarsku. Toto jméno může mít různé významy a původy v různých kulturách. V některých případech může být odvozeno od slova "vítr" nebo "hromada", zatímco v jiných kulturách může být spojeno s květinou orchidejí zvanou "vanda." Jméno Vanda je často spojováno s krásou a elegancí.

Historie jména Vanda

V některých slovanských jazycích, včetně češtiny a polštiny, má jméno Vanda své kořeny. Historicky mohlo být spojováno s významy jako "vítr," "hromada" nebo "rodina."  V jiných kulturách může být jméno Vanda spojeno s květinou orchideje zvanou "vanda." Toto spojení může být odvozeno z názvu květiny a jeho používání jako ženského jména. Jméno Vanda je poměrně běžné v některých zemích střední a východní Evropy, jako jsou Česká republika, Polsko a Maďarsko. V těchto zemích má dlouhou historii a je stále používáno jako křestní jméno pro dívky.

Odvozeniny jména Vanda

Vanda, Vandička, Váňa, Vanduška, Vanča

Významní nositelé

  1. Vanda Scaravelli - Italská autorka, která se stala známou díky svým knihám a lekcím o józe a tělesné pohodě. Její kniha "Awakening the Spine" je stále oblíbená mezi praktikujícími jógy.

  2. Vanda Radlíková - Česká herečka a zpěvačka, která má bohatou kariéru v českém divadle a filmu. Je známá svým hlasem a výraznými hereckými výkony.

  3. Vanda Guerra - Italská malířka, která byla členkou skupiny surrealistických umělců. Její práce se vyznačují fantastickými a surrealistickými prvky.

  4. Vanda Vitusová - Česká běžkyně na lyžích, která reprezentovala Československo na Zimních olympijských hrách a získala několik medailí na mistrovství světa.

  5. Vanda d'Urso - Italská novinářka a televizní moderátorka, která se stala známou díky svým televizním pořadům a rozhovorům s významnými osobnostmi.

Kdo slaví svátek 06.02.2024?

Dne 06.02.2024 slaví svátek Vanda, Samanta, Vok, a Vlk.