Přihlášení uživatele
Úterý 16.07.2024. Svátek má Carmen , Cedrik a Luboš
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Plemena koní » Teplokrevníci » Belgický teplokrevník

Belgický teplokrevník

Název: Belgický teplokrevník
Původ: Belgie
Výška: 165 cm
Barva: bělouš, hnědák, ryzák, vraník
Kategorie: Teplokrevníci

Historie plemene Belgický teplokrevník

Belgický teplokrevík je nové plemeno, které bylo vyšlechtěno především pro sportovní účely. Jeho předci byli koně Gelderland, kteří byli kříženi s lehčími koňmi. Vznikl tak líbivý, ale těžší kůň nevhodný pro soutěže. Proto se použili holštýnští, hannoverští a francouzští jezdečtí koně, díky kterým belgický teplokrevník získal lehčí rámec. Později se ještě křížili s anglickými plnokrevníky, angloaraby a holandskými teplokrevníky a tak vznikl moderní sportovní belgický teplokrevník.

Tělesná stavba plemene Belgický teplokrevník

Hlava je atraktivní s velkýma očima. Krk je svalnatý, hrudník je široký a lopatky umožňují plynulý pohyb. Hřbet je krátký, kompaktní, záď je svalnatá, ocas vysoko nasazený. Končetiny jsou silné, kopyta tvrdá. Srst je většinou hnědá, mohou však být i bělouši, ryzáci a vraníci. V kohoutku dorůstají průměrně 165 cm.

Využití plemene Belgický teplokrevník

Belgický teplokrevník je univerzální sportovní kůň vhodný především pro soutěže v drezúře a parkúru, kde dosahují vynikající úrovně.

Povaha plemene Belgický teplokrevník

Tito koně jsou silní, vytrvalí s klidnou povahou. Snadno se vyrovnají se stresem, jsou učenliví a snaživí. Jsou schopni podávat špičkové výkony.