Přihlášení uživatele
Pátek 19.07.2024. Svátek má Čeněk a Čeňka
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Plemena koní » Pony » Connemara

Connemara

Název: Connemara
Původ: Irsko
Výška: 145 cm
Barva: bělouš, hnědák
Kategorie: Pony

Historie plemene Connemara

Connemara je velmi staré plemeno z oblasti Connaught. Jeho předci byli původní keltští poníci. Ti byli kříženi se starými španělskými Jennetas, arabskými plnokrevníky a berberskými koňmi. Později i s anglickými plnokrevníky, hackneys a welšskými poníky. Významní hřebci v chovu byli welš Cannon, Carna dun, irský tažný kůň Mayboy, arab Clonkeehan Auratum a welš Dynamite. I přes tato různorodá plemena se udržel ustálený typ a vzniklo jedno z nejlepších plemen ponyů na světě.

Tělesná stavba plemene Connemara

Connemary jsou líbiví poníci s jemnou hlavou a obloukovitým krkem. Lopatky umožňují dlouhý krok, plece jsou dobře stavěné. Hřbet je delší, záď je silná a svalnatá. Končetiny jsou silné, kopyta tvrdá. Srst je bílá nebo hnědá, vzácně ryzá. V kohoutku mívají v průměru 145 cm.

Využití plemene Connemara

Dříve se používali jako pracovní koně v zemědělství, dnes jsou connemary hlavně sportovní poníci pro děti. Využívají se v parkúru, drezúře i military a ve vozatajských soutěžích.

Povaha plemene Connemara

Tito poníci jsou odolní a otužilí. Mají dobrou povahu i pro děti, jsou učenliví a nadaní sportovní ponyové. Jsou temperamentní, čilí, vytrvalí a dobře ovladatelní.