Přihlášení uživatele
Čtvrtek 18.04.2024 . Svátek má Valerie, Verner, Valerián, a Valer.
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Plemena koní » Teplokrevníci » Knabstrupský kůň

Knabstrupský kůň

Název: Knabstrupský kůň
Původ: Dánsko
Výška: 155 cm
Barva: skvrnitý
Kategorie: Teplokrevníci

Historie plemene Knabstrupský kůň

Původ plemene je datován do 19. století a jeho předkem je skvrnitá klisna Flaebehoppen. Tato klisna měla španělský původ, který je patrný i na moderních knabstrupech. Klisna se křížila s frederiksborgským hřebcem. Její strakatý vnuk Mikkel je považován za zakladatele plemene. Koncem 19. století však začaly počty těchto koní klesat, proto byla v roce 1933 založena společnost pro záchranu skvrnitého koně a počet knabstrupů opět stoupl.

Povaha plemene Knabstrupský kůň

Hlava je menší a atraktivní, krk je krátký a klenutý. Lopatky jsou vzpřímené, hřbet delší a rovný, záď je svalnatá a má vysoko nasazený ocas. Končetiny silné s dobrými kopyty. Srst je bílá s hnědými nebo černými skvrnami. V kohoutku průměrně dorůstají výšky 155 cm.

Využití plemene Knabstrupský kůň

Knabstrup byl dříve výhradně pracovní kůň, později se stal vyhledávaným jezdeckým zvířetem. Pro svou inteligenci byli používáni v cirkusech, kde předváděli těžké cviky. Knabstrup je spolehlivý jezdecký i sportovní kůň.

Povaha plemene Knabstrupský kůň

Knabstrupové jsou tvrdí a odolní koně. Jsou inteligentní, učenliví a vytrvalí. Jsou také mírní, přátelští a dobře ovladatelní. Obecně mají velmi dobrou povahu.