Přihlášení uživatele
Čtvrtek 18.04.2024 . Svátek má Valerie, Verner, Valerián, a Valer.
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Plemena koní » Teplokrevníci » Missouri Fox Trotter

Missouri Fox Trotter

Název: Missouri Fox Trotter
Původ: USA
Výška: 145 – 165 cm
Barva: bělouš, hnědák, ryzák, vraník, strakáč
Kategorie: Teplokrevníci

Historie plemene Missouri Fox Trotter

Plemeno vzniklo začátkem 19. století v horách Ozark. Jeho předci byli koně různých plemen patřící americkým osadníkům. Byli to například morgan, berber, španělský kůň, arabský a anglický plnokrevník. Důležitými hřebci v plemenitbě byli Brimmer, Old Skip, Chief a Cotham Dare. Byli to vesměs angličtí plnokrevníci a američtí koně. Vznikl tak kůň s vrozeným chodem s názvem mimochod, který je velmi pohodlný při cestování na velké vzdálenosti.

Povaha plemene Missouri Fox Trotter

Hlava je atraktivní s rovným profilem, krk je svalnatý, plece silné. Lopatky jsou šikmé, hrudník hluboký. Hřbet je rovný a silný, záď svalnatá a končetiny pevné s dobrými klouby. Kopyta jsou kvalitní. Srst může mít kteroukoli barvu, nejčastěji se vyskytuje ryzák s odznaky. V kohoutku měří 145 – 160 cm.

Využití plemene Missouri Fox Trotter

Missouri Fox Trotter je pohodlný cestovní kůň. Využívají ho westernoví jezdci, ale také se hodí na rekreační a turistické ježdění. Je vhodným učitelem pro začínající jezdce.

Povaha plemene Missouri Fox Trotter

Missouri Fox Trotter je klidný, učenlivý kůň, dobře ovladatelný, silný a vytrvalý. Jsou také inteligentní a energičtí. Přesto jsou přátelští a mírní.