Přihlášení uživatele
Čtvrtek 18.04.2024 . Svátek má Valerie, Verner, Valerián, a Valer.
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Plemena koní » Pony » New Forest Pony

New Forest Pony

Název: New Forest Pony
Původ: Velká Británie
Výška: 120 – 145 cm
Barva: hnědák
Kategorie: Pony

Historie plemene New Forest Pony

Předci tohoto plemene byli původní poníci, kteří se zkřížili se stádem welšských klisen. Důležitým faktorem byl hřebec anglického plnokrevníka jménem Marsk, otec legendárního Eclipse. Po tomto hřebci poníci zdědili tvar hlavy i poměrně dlouhý krok. Přesto začalo plemeno upadat a v 19. století se zkřížili s arabskými a berberskými hřebci. O 2 roky později byla založena Society for the Improvement of the New Forest ponies a poníci byli kříženi s daleským, fellským, hignlandským, welšským, dartmoorský a exmoorským ponym.

Povaha plemene New Forest Pony

Hlava je plnokrevného typu, krk je kratší a svalnatý. Hrudník je hluboký, hřbet je krátký a rovný, záď kulatá s vysoko nasazeným ocasem. Končetiny jsou pevné a jemné s kvalitními kopyty. Srst je výhradně hnědá, v kohoutku dorůstají 120 – 145 cm.

Využití plemene New Forest Pony

New Forest Pony je dobrý pracovník v zemědělství stejně jako vynikající sportovní pony pro děti. Má dobré předpoklady k drezúře i parkúru.

Povaha plemene New Forest Pony

New Forest Pony je přátelské, učenlivě, dobře ovladatelné. Má nadání pro drezúru i parkúr. Je také silné a vytrvalé. Díky své domovině je odolné a tvrdé.