Přihlášení uživatele
Čtvrtek 18.04.2024 . Svátek má Valerie, Verner, Valerián, a Valer.
Zábava Encyklopedie Hry

Percheron

Název: Percheron
Původ: Francie
Výška: 155 – 170 cm
Barva: bělouš, hnědák, ryzák, vraník
Kategorie: Chladnokrevníci

Historie plemene Percheron

Percheron pochází v ze severní Francie, z oblasti La Perche. Jeho předci nejsou známy, jsou u něj však patrné rysy arabských plnokrevníků, kteří se s místními koňmi křížili v 8. století. I později byli arabové využíváni a proto se percheron může pyšnit elegantním exteriérem. V 18. století se tito koně chovali v hřebčíně Le Pin, kde působili dva arabští hřebci: Godolphin a Gallipoly. Vzniklo velmi atraktivní chladnokrevné plemeno.

Povaha plemene Percheron

Hlava je jemná s arabskými rysy, krk je svalnatý s výrazným hřebenem. Hrudník je hluboký, hřbet rovný, záď kulatá a svalnatá. Končetiny jsou krátké, svalnaté a pevné bez rousů. Kopyta jsou velká a tvrdá. Srst je většinou bílá, mohu ale být i hnědáci, ryzáci a vraníci. V kohoutku měří 155 – 170 cm.

Využití plemene Percheron

Percheron je pracovní plemeno využívané v zemědělství. Dnes se však využívá spíše k reprezentativním účelům a při rekonstrukcích historických bitev.

Povaha plemene Percheron

Percheroni jsou klidní, přátelští a mírní koně. Jsou inteligentní, učenliví a pracovití. Jsou také dobře ovladatelní silní a neobyčejně vytrvalí.