Přihlášení uživatele
Čtvrtek 18.04.2024 . Svátek má Valerie, Verner, Valerián, a Valer.
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Plemena koní » Pony » Welšský pony sekce C a D

Welšský pony sekce C a D

Název: Welšský pony sekce C a D
Původ: Velká Británie
Výška: sekce C do 135 cm
Barva: bělouš, hnědák, ryzák, vraník
Kategorie: Pony

Historie plemene Welšský pony sekce C a D

Welšský pony sekce C a D je výsledkem křížení sekce A s koňmi patřícími Římanům. Později byl použit i španělský kůň, norfolský klusák, hackneys a Yorkshire Coach Horse. Na jejich vývoj měli zásadní vliv 4 hřebci: Trotting Come, klusák, True Briton, kříženec klusáka a araba, Cymro Llwyd, také kříženec klusáka a araba a poslední byl Alfonzo the Brave, hackney. Ti dali svým potomkům klusácký potenciál a výrazný arabský vzhled. Rozdíl mezi oběma sekcemi je pouze ve výšce, sekce C je menší.

Povaha plemene Welšský pony sekce C a D

Hlava je atraktivní, krk je svalnatý a klenutý. Hrudník je hluboký, lopatky skloněné. Hřbet je delší a pevný, záď krátká, svalnatá s vysoko nasazeným ocasem. Končetiny jsou kratší, pevné s dobrými klouby a kvalitními kopyty. Srst může být bílá, hnědá, ryzá nebo černá. V kohoutku mají ponyové sekce C do 135 cm, sekce D nemá omezení.

Využití plemene Welšský pony sekce C a D

Stejně jako sekce A a B jsou vhodní do lehkého zápřahu i jako jezdečtí poníci k dětem. Mají talent na různé sporty a často jsou vidět na parkúrech pro poníky.

Povaha plemene Welšský pony sekce C a D

Welšský pony sekce C a D je stejně jako jeho bratranci laskavý, klidný, inteligentní a učenlivý. Je vhodní i k malým dětem.