Přihlášení uživatele
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Plemena psů » Ohaři » Anglický setr

Anglický setr

Název: Anglický setr
Oficiální název: Anglický setr (English Setter)
Zkratka: AS
Použití: Lovecký pes
FCI: VII. - Ohaři - 2 - Britští a irští
FCI číslo: 2

Je to pes s elegantním vzhledem i pohybem, který má hluboký, poměrně úzký hrudník a rovný hřbet. Dlouhou hlavu s hlubokým na konci hranatým nosem nese vysoko. Uši má středně velké, nízko zavěšené a přitisknuté k hlavě. Nohy má rovné a svalnaté. Jeho ocas je středně dlouhý, nízko nasazený a nesený v úrovni nebo pod úrovní hřbetu.

Povaha plemene Anglický setr

Je to milý, inteligentní a přátelský pes. Má rád společnost lidí, dětí i domácích zvířat, takže je ideálním domácím společníkem. Je ale také plný života a má velmi vyvinutý lovecký instinkt, tudíž potřebuje hodně pohybu a dlouhé vycházky.

Výška plemene Anglický setr

Standard FCI váhu neuvádí, ale většinou váží v rozmezí 25 až 30 kg.

Srst plemene Anglický setr

Dlouhá, hedvábná, rovná nebo místy mírně zvlněná.

Barva srsti

Černobílá, žlutobílá, játrově hnědobílá a tricolor (tříbarevné zbarvení, tj.bílá s černou a tříslovou. Přednost se dává jemně stříkané skvrnitosti před velkými barevnými plotnami.

Historie plemene Anglický setr

Anglický, irský i gordensetr pochází z různých španělů a ohařů. Jednotlivá plemena setrů od sebe nebyla prakticky ještě na konci 18. století rozlišována. K rozlišení plemen setrů došlo až na základě jejich charakteristického zbarvení a to v polovině 19. století.