Přihlášení uživatele
Pondělí 15.07.2024. Svátek má Egon a Jindřich
Zábava Encyklopedie Hry

Knírač velký

Název: Knírač velký
Oficiální název: Riesenschnauzer
FCI Číslo: 181

Je to silný, svalnatý pes se čtvercovou stavbou těla, jehož hrudník je hluboký a středně široký. Hlavu má širokou a pozvolna se zužující k tupě zakončenému nosu. Uši má tvaru V, vysoko nasazené a dopředu překlopené. Nohy má rovné a svalnaté. A ocas je vysoko nasazený, vodorovně nesený a přirozené dlouhý (dříve byl kupírován).

Povaha plemene Knírač velký

Je čilý, energický, ostražitý a chytrý. Je také chytrý, společenský a dobře se chová k dětem.

Výška plemene Knírač velký

Mezi 32 až 35 kg.

Srst plemene Knírač velký

Hrubá, krátká, drátovitá a s hustou podsadou. Na tlamě tvoří dlouhý vous.

Barva srsti

Čistě černé nebo pepř a sůl (směs světle šedých a tmavošedých chlupů).

Historie plemene Knírač velký

Psi podobní kníračům se objevili již v 16. století v ovčáckém kraji Bavorska. Jejich předky byli nejspíš psi typu pudla a německého drátosrstého knírače. Využívali se pro lov krys, jako hlídači i jako kočároví psi.

Výhody - proč si pořídit plemeno Knírač velký

Vynikající ochranářské a hlídací schopnosti, jejich loajalitu a oddanost rodině, vysokou inteligenci a schopnost rychle se učit. Dále také jejich schopnost být výbornými společníky při aktivitách venku. Knírači velcí jsou často také výbornými společníky pro sportovní aktivity a mají silnou fyzičku, což umožňuje jejich využití i jako pracovní plemeno.

Nevýhody - proč si nepořizovat plemeno Knírač velký

Zahrnují jejich potřebu intenzivního cvičení a aktivit, které vyžadují hodně pohybu a stimulace, jejich sklony k štěkání a ochranitelskému chování, které může být přehnané, zejména pokud není dostatečně spravováno. Další záležitosti mohou zahrnovat jejich velkou velikost, která vyžaduje dostatek prostoru a údržbu a jejich tendenci k nezávislosti, což může ztížit jejich trénink a přizpůsobení se rodinnému životu.

Knírač velký