Přihlášení uživatele
Úterý 16.07.2024. Svátek má Carmen , Cedrik a Luboš
Zábava Encyklopedie Hry

Pudl toy

Název: Pudl toy
Oficiální název: Caniche
FCI Číslo: 172

Je to pes téměř čtvercového formátu s elegantním a hrdým zjevem, hlubokým hrudníkem a krátkým hřbetem. Hlavu má dobře řezanou, suchou, vysoko nesenou a s mandlovýma očima, které jsou posazené daleko od sebe. Převislé uši má dlouhé, široké a nízko nasazené. Nohy má rovné a svalnaté. Ocas má vysoko nasazený a při pohybu nesený v tupém úhlu s linií hřbetu. Tam kde je to povoleno je ocas zkracován.

Povaha plemene Pudl toy

Je to živý, inteligentní, přívětivý, přátelský a věrný pes, který se rád učí nové věci a má velmi rád společnost lidí. Ale bývá nervózní a mívá sklony k častému štěkání.

Výška plemene Pudl toy

Standard FCI hmotnost neuvádí.

Srst plemene Pudl toy

Bohatá, pevná, pružná, hustá a zkadeřená. Pudlové mají srst buď kadeřavou nebo provázkovou. Kadeřavá je jednotné délky a zformovaná do kudrlin. Provázková je zformovanou do stejně dlouhých tenkých provázků, minimálně 20 cm dlouhých. Střih: Klasický (na lva), moderní a anglický. Plus štěňata se stříhají zvláštním střihem.

Barva srsti

Černé, šedé, hnědé, meruňkové (apricot) a bílé.

Historie plemene Pudl toy

Pudlové se v Evropě objevili asi před 400 lety, kdy byly využívány jejich všestranné schopnosti jak při lovu, tak při bitvách či cirkusech. Ale jejich přesný původ a předci neznáme.

Výhody - proč si pořídit plemeno Pudl toy

Toy pudl je vynikající volbou pro lidi, kteří hledají malého, ale inteligentního a přátelského společníka. Díky své malé velikosti je ideální pro bydlení v bytech a snadno se přizpůsobí městskému životu. Jsou hypoalergenní, což je skvělé pro alergiky a jejich srst může být upravována různými způsoby. Toy pudlové jsou velmi hraví, energičtí a loajální a to z nich činí skvělé partnery pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi. Jsou také velmi učenliví a díky své inteligenci rychle zvládají výcvik a to jim umožňuje vynikat v různých psích sportech a aktivitách. Navíc jejich kompaktní velikost usnadňuje manipulaci a cestování.

Nevýhody - proč si nepořizovat plemeno Pudl toy

Toy pudl vyžaduje pravidelnou a důkladnou péči o srst a to může být časově náročné a nákladné. Jejich vysoká inteligence a energetická hladina znamenají, že potřebují hodně mentální a fyzické stimulace, což může být náročné pro majitele s méně aktivním životním stylem. Kvůli své malé velikosti jsou náchylní k poraněním, zejména při hrubém zacházení nebo pádech a je třeba to mít na paměti - zejména v domácnostech s malými dětmi. Jsou také náchylní k určitým zdravotním problémům jako jsou luxace pately a zubní problémy. Navíc mohou být citliví a vyžadovat jemný přístup při výcviku a socializaci.

Pudl toy