Přihlášení uživatele
Čtvrtek 30.05.2024 . Svátek má Ferdinand, Elmar, a Ferdinanda.
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Encyklopedie » Plemena psů » Ohaři » Skotský setr, Gordonsetr

Skotský setr, Gordonsetr

Název: Skotský setr, Gordonsetr
Oficiální název: Skotský setr, Gordonsetr
Zkratka: GS
Použití: Lovecký pes
FCI: VII. - Ohaři - 2 - Britští a irští
FCI číslo: 6

Je to pes s elegantním vzhledem i pohybem, který má hluboký, poměrně úzký hrudník a rovný hřbet. Dlouhou hlavu s hlubokým na konci hranatým nosem nese vysoko. Uši má středně velké, nízko zavěšené a přitisknuté k hlavě. Nohy má rovné a svalnaté. Jeho ocas je středně dlouhý, nízko nasazený a nesený v úrovni nebo pod úrovní hřbetu.

Povaha plemene Skotský setr, Gordonsetr

Je to milí, inteligentní, přátelský pes s klidnější povahou než ostatní setři. Má rád společnost lidí, dětí i domácích zvířat. Je největší, nejsilnější a nejodolnější ze všech setrů, který je při lovu pomalejší, ale za to pracuje soustavněji.

Výška plemene Skotský setr, Gordonsetr

Pes váží 29,5 kg. Fena váží 25,5 kg.

Srst plemene Skotský setr, Gordonsetr

Na hlavě a předních stranách nohou má srst krátkou. Na krku, zádech a na bocích dlouhou, měkkou, rovnou nebo zlehka vlnitou. Na uších, spodní části hrudi a na zadních stranách končetin vytváří dlouhá srst závěsy.

Barva srsti

Černé s jasným, rezavě červeným a zřetelně ohraničeným pálením.

Historie plemene Skotský setr, Gordonsetr

Anglický, irský i gordensetr pochází z různých španělů a ohařů. Jednotlivá plemena setrů od sebe nebyla prakticky ještě na konci 18. století rozlišována. K rozlišení plemen setrů došlo až na základě jejich charakteristického zbarvení a to v polovině 19. století.