Přihlášení uživatele
Neděle 26.05.2024 . Svátek má Filip, Filipa, a Filipína.
Zábava Encyklopedie Hry
CyberServer » Zábava » Citáty » Pitigrilli Dino Serge

Pitigrilli Dino Serge - Citáty

Dino Segre Pitigrilli

(9. květen 1893 - 8. květen 1975)

Životopis: Dino Segre Pitigrilli byl syn židovského otce, po matce katolíkem. Narodil se v Turínu, kde vystudoval právnickou fakultu.

Živil se především jako novinář, ale také jako spisovatel. Jeho nejznámější dílo je "Kokain".
Od roku 1930 hodně cestoval, hodně času trávil v Paříži, která mu byla velikou inspirací.

Založil literární časopis Grandi Firme, který byl vydávaný v Turínu od roku 1924 do roku 1938, kdy ho zakázali v rámci nově přijatých antisemitských rasových zákonů fašistické vlády. Byť pokřtěný jako katolík, Segre byl v té době klasifikovaný jako Žid. Jeho otec byl Žid a Pitigrilli si vzal židovskou ženu.

V útlém dětství Dino Segre Pitigrilli projevoval vysokou hyperaktivitu a dost často utíkal z domova. Měl dobrodružnou povahu a nikdy se nebál světa. Troufal si na mnohem starší žáky a vždy o něm bylo slyšet. S odstupem puberty velmi zmoudřel a dostal se na právnickou fakultu, kde studoval s velmi dobrým prospěchem. Své choutky po úprcích nechal ve svém dětství a zavřel nad tím dveře. Ihned po škole se dal na to, co mu bylo nejmilejší a to sepisování. Hra s písmeny ho natolik uchvátila a navíc v ní prokazoval veliké nadání, že ho zaměstnaly turínské noviny, kde dostal svou vyhraněnou rubriku. Mimo jiné se dal i do větších samostatných děl v podobě knížek a si nejznámějším románem, který se prodávají dodnes se stala kniha nesoucí název „Kokain“. Od roku 1930 se dal na kratší výlety po Evropě. Velice oblíbenou destinací se stala Paříž. Po uklidnění války se opět navrátil do rodného Turína.

Citáty od autora Pitigrilli Dino Serge

Kdybychom čekali na setkání s ideálem, strávili bychom celý život v čekárně.

Autor: Pitigrilli Dino Serge
Jen málo slov zní tak pohrdavě jako slovo manžel.

Autor: Pitigrilli Dino Serge
1