Přihlášení uživatele
Vtipy Citáty Přísloví Murphyho zákony Obrázky Encyklopedie

Lidské vlastnosti

Nyní se nacházíte v kategorii Lidské vlastnosti. Aktuálně zde naleznete 80 citátů na téma Lidské vlastnosti, které pro Vás stále rozšiřujeme.

 
Často jsem se ptal sám sebe, jak jde dohromady, že každý má raději sebe než ostatní lidi, ale přesto svým názorům přikládá menší hodnotu než názorům druhých.

Autor: Aurelius Marcus Antonius
Je lepší shořet než vyhasnout.

Autor: Cobain Kurt
Závist je průvodkyní slávy a lidé rádi utrhají na cti těm, které vidí příliš vynikat nad průměr.

Autor: Nepos Cornelius
Zvyk nalézati ve všem všudy jen směšnou stránku je nejspolehlivějším příznakem duše mělké - neboť směšné leží vždy na povrchu.

Autor: Aristoteles
S velkou rozkoší poslouchají lidé toho, o kom si myslí, že zná jejich přednosti lépe než oni sami.

Autor: Xenofón
Nejlépe poznáš člověka, když ho pokáráš. Protože však druhý způsob je schůdnější, aspoň trochu ho poznáš, když ho pochválíš.

Autor: Paul Jean
Lidé s viditelnými přednostmi - krasavci, vtipálci a znalci mnoha řečí - bývají ješitní; lidé se skrytými přednostmi - ctností, moudrostí - bývají pyšní.

Autor: Paul Jean
Člověk, který dosáhne cíle, žádá si opět jiný cíl, aniž se zastaví na nějaké hranici a aniž kdy dospěje k nějakému konci.Autor: Avicenna
Ten, koho nenávidíš, musí být Tvé nenávisti hoden.

Autor: Mill John Stuart
Lidé s fantazií nejsou nebezpeční. Nebezpeční jsou jenom ti, kterým fantazie chybí, takoví, co jdou jako kůň s klapkami na očích, kteří si neumějí představit, že může být ještě něco jiného, než oni myslí, že by mělo být.


Autor: Werich Jan
1 / 8